Vai ātrais kredīts ir vienīgais risinājums, kad nepieciešami papildus līdzekļi?

Ļoti daudzi cilvēki ir pieraduši pie ātrajiem kredītiem un ņem tos tiklīdz kā uzrodas nepieciešamība pēc papildus finanšu līdzekļiem. Tiesa, ātrie kredīti ir ļoti ērti un ātri pieejami, tomēr tie uzliek lielu risku. Parasti maksimālais atmaksas termiņš ātrajiem kredītiem ir 30 dienas jeb 1 mēnesis un tik īsā termiņā atdot visu paņemto summu var būt grūti. Ja kredīts netiek laikā atmaksāts ir vai nu jāmaksā par termiņa pagarināšanu vai arī tiek aprēķināti soda procenti. Ja atmaksa tiek kavēta ilglaicīgi, viss var nonākt līdz tiesai un var tikt piespriesta piespiedu atmaksa.

Aizņēmums no tuviniekiem

Viena no populārākajām ātro kredītu alternatīvām ir aizņēmums no tuviniekiem. Diemžēl, tas ne visiem ir pieejams, jo ne jau vienmēr var atrast kādu draugu ai paziņu, kam ir lieka nauda un kurš būtu gatavs to aizdot. Arī tad, ja šāds aizdevums ir pieejams, daudzi to negrib izmantot, jo tas arī uzliek risku. Līdz tiesai tas nonākt nevar, ja vien nav oficiāli noformēts aizdevuma līgums, taču laikā neatdots kredīts pavisam noteikti var izjaukt attiecības ar šo cilvēku un pat radīt naidu. Tieši tāpēc, no tuviniekiem vajadzētu aizņemties tikai tad, ja šim cilvēkam tiešām interesē jūsu labklājība un viņam svarīgākais ir jums palīdzēt, nevis atgūt naudu par katru cenu.

Avanss darbā

Ļoti laba alternatīva ātrajiem kredītiem var būt arī avanss darba vietā. Arī tas nav pieejams pilnīgi vienmēr, jo darba devējam avanss nav jāpiešķir obligāti, taču, parasti to ir iespējams sarunāt. Ja tiek ņemts avanss, tad gan noteikti jāpatur prātā, ka tie nav papildus ienākumi, bet gan aizdevums. Nākamajā mēnesī tas tiks atvilkts no algas, līdz ar to, būs jāprot izdzīvot ar mazākiem finanšu līdzekļiem, tomēr tas ir labāks risinājums nekā ātrais kredīts, jo par to nav jāmaksā, turklāt tas nesaistās ar risku.

Kredītlīnija vai kredītkarte

Vēl variants var būt, piemēram, kredītkartes vai kredītlīnijas izmantošana. Daudzi noteikti uzskatīs, ka nav starpības vai tiek ņemts ātrais kredīts vai kāds no šiem kreditēšanas pakalpojumiem, jo tie visi saistās ar riku un tiek aplikti ar procentiem, tomēr zināmas priekšrocības kredītkartēm un kredītlīnijām ir. Pirmkārt, tām ir mazākas procentu likmes un otrkārt, to atmaksa ir sadalīta pa vairākiem mēnešiem un viss aizņēmums nav obligāti jāatdod vienā maksājuma reizē. Tiesa gan, šādus aizdevumus nav tik viegli noformēt un tie netiek piešķirti ikvienam.

Mantu pārdošana

Ir arī viedi, kā ātri iegūt naudu, neaizņemoties, bet gan to vienkārši nopelnot. Visvienkāršākais no tiem ir savu mantu pārdošana. Ja jums ir daudz lieku mantu, ko neizmantojat, bet kas var būt noderīgas, šis variants ir ideāli piemērots jums. Ja lieku mantu jums nav, vienīgais ko varat darīt ir pārdot lietas, ko izmantojat, bet kuras nav gluži vitāli nepieciešamas normālai dzīvošanai. Tas nebūs pārāk izdevīgi, jo preces būs jāpārdod par lētāku cenu, nekā tās iegādājāties, ja vēlaties tās pārdot ātri, taču vismaz jūs iegūsiet savu naudu un nebūs jāuzņemas pilnīgi nekāds risks.