Kā pareizi mazgāt veļu veļas mašīnā?

Veļas mazgāšana. Agrāk tas bija īsts notikums, veļas mazgāšanai gatavojās jau iepriekš un bieži vien mazgājot veļu, pagāja visa diena. Mūsdienās mazgāt veļu ir kļuvis daudz vienkāršāk un vieglāk. Bet vai tas, tik tiešām, ir tik vienkārši kā liekas?
Daudzas jaunās saimnieces un vecpuiši ir kaut vienu reizi saskārušies ar tādu nepatīkamu situāciju, kā veļas nokrāsošanās. Lai tas tā nenotiktu, ir jāievēro daži, vienkārši padomi.

Veļas šķirošana.

Pirms veļas mazgāšanas vajag veļu sašķirot. Vislabāk to ir sašķirot pēc krāsām, kā arī jāatceras par auduma veidu, no kura apģērbs ir pašūts. Piemēram, ja jūs izmazgāsiet kokvilnu kopā ar vilnu, rezultāts nebūs iepriecinošs, jo katram no šiem izstrādājumiem ir vajadzīgs savs, mazgāšanas režīms.

Nevajag ignorēt arī to informāciju, kuru satur pie apģērba piestiprinātā etiķete. Izlasot uz tās rakstīto informāciju, var uzzināt, kāda ir optimālā izstrādājuma mazgāšanas temperatūra, vai drīkst lietot balinātāju, u. t. t.
Sagatavošanās.

Lai sāktu mazgāt veļu, jums vajag izvēlēties ne tikai pareizo temperatūru, apgriezienu skaitu un vajadzīgo režīmu, bet jāizvēlas arī pareizos mazgāšanas līdzekļus, ko izmazgātās veļas kvalitāte ir ļoti atkarīga no tā, kādus līdzekļus jūs lietojāt. Baltajai veļai labāk izvēlēties veļas pulveri, kurš ir paredzēts tieši baltas un gaišas veļas mazgāšanai, jo to saturā bieži vien ietilpst arī veļas balinātājs, savukārt tumšajām drēbēm šis veļas pulveris nederēs, jo ātri izbalēs apģērba krāsas, tāpēc tādai veļai labāk izmantot veļas pulverus, kuri ir paredzēti krāsainai veļai. Pulveris, kurš ir paredzēts krāsainai veļai, satur speciālus kristālus, kuri palīdz saglabāt veļas košo krāso un neļauj tai nokrāsoties, ja jūs kopā mazgājat dažādu krāsu apģērbu.

Vēl ir sastopami universāli veļas pulveri, kuri mazgājot līdz 40 grādu temperatūra ir paredzēti krāsainai veļai, bet mazgājot augstākā temperatūrā der arī baltai veļai. Tas ir tāpēc, ka balinātājs, kurš ir pievienots pulverim sāk darboties temperatūrā, kura ir augstāka par 40 grādiem.

Pievērsiet uzmanību devām, nav vajadzības katru reizi skatīties, kādas mazgājamā līdzekļa devas ir vajadzīgas. Vienreiz izlasiet, nosakiet un atcerieties.
Cīņa ar traipiem.

Ja jūs uz apģērbaesat pamanījusi traipus, vai kādus citus stiprus netīrumus, tad no tiem labāk atbrīvoties ar speciāli tam paredzētiem līdzekļiem. Atcerieties, ka arī traipi tiek iedalīti pēc to iegūšanas veidiem un ja jums mājās ir mazi bērni, tad jums vienmēr ir jābūt traipu tīrāmajam līdzeklim, kurš jums palīdzēs atbrīvoties no dažādas izcelsmes traipiem.

Skatieties instrukciju un izpildiet visu tieši tā, kā tur ir rakstīts, jo bieži vien pašdarbība šajā jomā var novest pie jauniem pleķiem, kuri tagad jau būs saistīti ar nepareizu, traipu tīrāmo lietošanu. Pievērsiet uzmanību tam, vai jūsu mājās kādam nav alerģija pret sintētiskajiem, mazgājamajiem līdzekļiem un traipu tīrītājiem.

Veļas mazgāšana.

Pirms, veļas likšanas veļas mazgājamajā mašīnā, atcerieties, ka to nevajag piebāzt pilnu, līdz malām. Ja jums ir daudz veļas, labāk sadaliet to uz divām reizēm, pievērsiet uzmanību, uz veļas mašīnas ir norādīts, cik kilogramu veļas tajā var ievietot. Ja jūs ieliksiet pārāk daudz veļas, tā var neizmazgāties.

Tagad izvēlieties vajadzīgo režīmu. Ja veļa nav pārāk netīra, var izmantot ātro mazgāšanās režīmu, tikai tad, lieciet pēc iespējas mazāk mazgājamā līdzekļa, jo var gadīties tā, ka veļa nepaspēj šajā īsajā laikā, kārtīgi izskaloties.

Padomi mājas tīrīšanai. Tīrām māju bez ķīmiskiem līdzekļiem

brush-15931_1280

Katra saimniece savās mājās cenšas ievērot, kā arī saglabāt tīrību un kārtību. Mūsdienās, mēs esam pieraduši lietot ķīmiskos līdzekļus, kuri ir paredzēti trauku, paklāju, izlietņu, grīdas, mēbeļu u. t. t. tīrīšanai. Lielveikalu plaukti ir pārpildīti ar šo preci, bet cik bieži mēs esam aizdomājušies, ka visi šie līdzekļi nodara ļoti daudz ļaunuma gan mūsu veselībai, gan apkārtējai videi. Tie bieži vien izraisa alerģiju, ādas sausumu, niezi, acu asarošanu, nagu šķelšanos, jūs teiksiet, ka vajag mājas darbus veikt ar uzvilktiem cimdiem, jā, cimdi var aizsargāt, bet kaitīgā ietekme nemazināsies. Kā tad lai tiek pie tīras mājas? Ir daudz dabīgu līdzekļu, kuri jums palīdzēs uzkopt māju un visticamāk, ka tie atrodas katras saimnieces virtuves skapītī.

Etiķis.

Etiķis ir lielisks mazgāšanas līdzeklis, tas lieliski nomazgā flīzes gan vannas istabā, gan virtuvē. Etiķa un citrona maisījums palīdzēs jums atbrīvoties no pelējuma un taukiem, kā arī nodezinficēt virsmu.

Tās vēl nav visas etiķa labās īpašības, jūs to varat lietot arī kā veļas mīkstinātāju.
Dzeramā soda.

Šo līdzekli izmanto ne tikai garšīgu bulciņu, pankūku un citu konditorejas un kulinārijas brīnumu pagatavošanai. Dzeramā soda lieliski mīkstina ūdeni, to var izmantot arī trauku mazgāšanai. Tā ne tikai lieliski nomazgās traukus, bet arī atbrīvos tos no nepatīkamas smakas. Dzeramo sodu var pievienot klāt veļas mazgājamajam pulverim ( jo galīgi bez ķīmiskajiem līdzekļiem, mums tomēr nesanāks iztikt).

Sāls.

Viens no vispieejamākajiem produktiem, ceru, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka tas ir katrās mājās. Visticamāk, ka daudzi jau zina, ka sāls lieliski tiek galā ar taukainiem traipiem – uzberiet sāli uz traipa, viegli paberziet un mazliet pagaidiet. Bet noteikti, ne visi zina, ka sāls palīdz atbrīvoties no rūsas. Sajauciet sāli ar citrona vai laima sulu, uzklājiet maisījumu uz rūsas plankuma un paberziet.

Citrons.

Pateicoties citrusaugļu, bet it īpaši citrona sastāvam, kurš satur citronskābi, tie ir kļuvuši par lielisku palīgu cīņā pret kaitīgajiem mikrobiem un baktērijām, ūdens nosēdumiem un kaļķi. Citronu sulas un olīvu eļļas maisījumu var izmantot, izstrādājumu no koka, pulēšanai. Bet tīra citrona sula ir spējīga ne tikai notīrīt, bet arī nopulēt, vara izstrādājumus un traukus.

Borskābe.

Atveriet mājas aptieciņu un jūs ieraudzīsiet borskābi. Borskābe ir universāls tīrīšanas līdzeklis, tā ir neaizvietojama, ja jums ir jānotīra krāsotas virsmas vai tapetes, to var izmantot arī saimniecības ziepju vietā.

Kukurūzas ciete.

Ja jums ir jāiztīra paklājs, jānopulē mēbeles vai jānomazgā logi, tad šis pārtikas produkts lieliski tiks galā ar šo uzdevumu.

Sinepju pulveris.

Ikdienas trauku mazgāšanai lieliski derēs sinepju pulvera un sodas maisījums. Mazgājot traukus ar tādu līdzekli, jūs varat būt drošs, ka ķīmiskā līdzekļa sastāvdaļas nenokļūs jūsu organismā kopā ar ēdienu. Sinepju pulvera un sodas maisījums lieliski tiek galā arī ar lieliem netīrumiem.

Sodas un ūdens maisījums.

Sodas un ūdens maisījumu jūs varat izmantot lai iztīrītu traipus no drēbēm. Tāds ūdens lieliski der arī logu mazgāšanai.

Kā jau jūs redzat, nav obligāti jāriskē ar savu un savu tuvinieku veselību, lai māju uzturētu tīru un kārtīgu. Dabīgie tīrīšanas līdzekļi ir lēti un tos vienmēr var atrast jūsu mājās!