Kā apieties ar naudu, ja apiešanās ar naudu pavisam noteikti nav tavs lauciņš?

Daudziem no mums nav simptprocentīgas izpratnes par to, kas ir un ko nozīmē saprātīga, gudra apiešanās ar naudu un iztikas līdzekļiem, un kas vispār ir savu personīgo finanšu organizēšana. Ļoti daudzi cilvēki saskaras ar galvassāpēm, kuru cēlonis ir tieši finanšu problēmas, kurās nonākam. Taču, ir arī tāda cilvēku daļa, kuri ar naudu draudzējas jo īpaši slikti un viņu naudas lietošanas paradumi var pateikt tikai vienu – apiešanās ar naudu pavisam noteikti nav viņu specializēšanās lauciņš. Ja arī tu esi viens no tiem cilvēkiem, vai arī finanšu lietas mēdz sagādāt galvassāpes un ir izteikta vēlme no tām vismaz uz pusi gadījumu atbrīvoties? Ir pāris ieteikumu un paņēmienu, kā naudas iegūšanu, tēriņus un parādus savest kārtībā ottenere capelli lisci e lucenti.

1. Apzinies, kur un kam tu esi parādā

Viens no sliktākajiem efektiem, kāds var būt saistībā uz tavu finanšu situāciju ir ierakties daudz dažādos parādos gan no kredītiestādēm, gan draugiem un ģimenes locekļiem, tā pat arī studentu kredītiem un daudzām citām vietām. Pirmais solis ceļā uz saprātīgāku apiešanos ar saviem līdzekļiem ir identificēt visus parādus un kredītus, kurus tev ir jāatdod. Tā pat ir vērts no tiem visiem sastādīt sarakstu, kurā paskatoties, tu vienmēr zināsi, kad un kur tev kaut kas ir jāatdod. Saprātīgu apiešanos ar naudu sāc ar atteikšanos uzņemties jaunus parādus un jau esošo parādu mērenu atmaksāšanu.

2. Atmaksā savus parādus

Kā minējām pirmajā padomā – sāc atmaksāt savus esošos parādus un ikvienu, kam tu esi kaut ko parādā. Šī varētu būt vissmagākā daļa, jo ik mēnesi var šķist, ka visa nauda, kuru esi saņēmis ir ļoti svarīga un vajadzīga, un līdz ar to var likties, ka atdot kādam kaut pusi no aizņemtā ir pavisam neiespējami. Taču, lai vai cik tā varētu šķist, kad parādu saraksts ir liels, nav nevienas citas izejas, kā sākt ar mazumiņu. Kad runa ir par naudas atgriešanu, tad pats svarīgākais ir saprast – pats labākais ir iesākt.

3. Pārdomā savus tēriņus un apzinies, kur tava nauda pazūd visvairāk

Pievērs uzmanību visiem saviem tēriņiem un centies identificēt vietas un veidus, caur kuriem un kā tava nauda aizpeld prom visvairāk. Tad, kad esi apzinājies visus savus tēriņus, kā neatliekamos, tā papildus, sāc aizdomāties par to, kā un kur tu varētu ieekonomēt, tērēt saprātīgāk, alternatīvās iespējas un citas darbības, kas tavus tēriņus var padarīt mazākus vai kādos atsevišķos gadījumos izdzēst pavisam (piemēram, smēķēšanas atmešana).

4. Izveido vienkāršu budžetu saviem tēriņiem

Budžeta veidošana var šķist ļoti nogurdinošs un pinķerīgs process, taču tas var būt arī pavisam viegls. Tas, kā tu veido savu budžetu, cik cītīgi un detalizēti tu to dari ir atkarīgs no tevis paša, bet pilnīgi pietiekami ir plānot vienkāršu budžeta plānu, ievērojot 50/20/30 noteikumu: 50% no taviem ikmēneša ienākumiem ir domāti svarīgākajām lietām (ēdiens, dzīvošana, sadzīves preces, minimālie kredīta un parādu maksājumi), 20% finansiālajiem mērķiem (pensiju uzkrājumi, investīcijas, parādu atmaksa, iekrājumi ārkārtas situācijām), 30% personīgajiem tēriņiem jeb izklaide, iepirkšanās, lieli vai sīki ceļojumi, papildus dažādi izdevumi il vapore ha molti vantaggi (piemēram, Spotify, Netflix, Internets, TV u.c.).

5. Aizdomājies par parādu apvienošanu vienā

Daudzas bankas un kredītiestādes piedāvā iespēju aizņemties vienu lielu aizdevumu visiem parādu un kredītsaistību atmaksai. Tādējādi garais parādu saraksts pārtop par vienu un nereti var būt daudz izdevīgāks.

Vai ātrais kredīts ir vienīgais risinājums, kad nepieciešami papildus līdzekļi?

Ļoti daudzi cilvēki ir pieraduši pie ātrajiem kredītiem un ņem tos tiklīdz kā uzrodas nepieciešamība pēc papildus finanšu līdzekļiem. Tiesa, ātrie kredīti ir ļoti ērti un ātri pieejami, tomēr tie uzliek lielu risku. Parasti maksimālais atmaksas termiņš ātrajiem kredītiem ir 30 dienas jeb 1 mēnesis un tik īsā termiņā atdot visu paņemto summu var būt grūti. Ja kredīts netiek laikā atmaksāts ir vai nu jāmaksā par termiņa pagarināšanu vai arī tiek aprēķināti soda procenti. Ja atmaksa tiek kavēta ilglaicīgi, viss var nonākt līdz tiesai un var tikt piespriesta piespiedu atmaksa.

Aizņēmums no tuviniekiem

Viena no populārākajām ātro kredītu alternatīvām ir aizņēmums no tuviniekiem. Diemžēl, tas ne visiem ir pieejams, jo ne jau vienmēr var atrast kādu draugu ai paziņu, kam ir lieka nauda un kurš būtu gatavs to aizdot. Arī tad, ja šāds aizdevums ir pieejams, daudzi to negrib izmantot, jo tas arī uzliek risku. Līdz tiesai tas nonākt nevar, ja vien nav oficiāli noformēts aizdevuma līgums, taču laikā neatdots kredīts pavisam noteikti var izjaukt attiecības ar šo cilvēku un pat radīt naidu. Tieši tāpēc, no tuviniekiem vajadzētu aizņemties tikai tad, ja šim cilvēkam tiešām interesē jūsu labklājība un viņam svarīgākais ir jums palīdzēt, nevis atgūt naudu par katru cenu.

Avanss darbā

Ļoti laba alternatīva ātrajiem kredītiem var būt arī avanss darba vietā. Arī tas nav pieejams pilnīgi vienmēr, jo darba devējam avanss nav jāpiešķir obligāti, taču, parasti to ir iespējams sarunāt. Ja tiek ņemts avanss, tad gan noteikti jāpatur prātā, ka tie nav papildus ienākumi, bet gan aizdevums. Nākamajā mēnesī tas tiks atvilkts no algas, līdz ar to, būs jāprot izdzīvot ar mazākiem finanšu līdzekļiem, tomēr tas ir labāks risinājums nekā ātrais kredīts, jo par to nav jāmaksā, turklāt tas nesaistās ar risku.

Kredītlīnija vai kredītkarte

Vēl variants var būt, piemēram, kredītkartes vai kredītlīnijas izmantošana. Daudzi noteikti uzskatīs, ka nav starpības vai tiek ņemts ātrais kredīts vai kāds no šiem kreditēšanas pakalpojumiem, jo tie visi saistās ar riku un tiek aplikti ar procentiem, tomēr zināmas priekšrocības kredītkartēm un kredītlīnijām ir. Pirmkārt, tām ir mazākas procentu likmes un otrkārt, to atmaksa ir sadalīta pa vairākiem mēnešiem un viss aizņēmums nav obligāti jāatdod vienā maksājuma reizē. Tiesa gan, šādus aizdevumus nav tik viegli noformēt un tie netiek piešķirti ikvienam.

Mantu pārdošana

Ir arī viedi, kā ātri iegūt naudu, neaizņemoties, bet gan to vienkārši nopelnot. Visvienkāršākais no tiem ir savu mantu pārdošana. Ja jums ir daudz lieku mantu, ko neizmantojat, bet kas var būt noderīgas, šis variants ir ideāli piemērots jums. Ja lieku mantu jums nav, vienīgais ko varat darīt ir pārdot lietas, ko izmantojat, bet kuras nav gluži vitāli nepieciešamas normālai dzīvošanai. Tas nebūs pārāk izdevīgi, jo preces būs jāpārdod par lētāku cenu, nekā tās iegādājāties, ja vēlaties tās pārdot ātri, taču vismaz jūs iegūsiet savu naudu un nebūs jāuzņemas pilnīgi nekāds risks.

Noderīgi padomi virtuvē

Bet šeit būs vēl daži:

 • Lai atbrīvotos no nepatīkamās smakas uz rokām pēc sīpola vai ķiploka griešanas, parīvējiet rokas ar nerūsējoša metāla karoti.
 • Mitras kafijas pupiņas arī uzsūc nepatīkamās smakas.
 • Ja esat pārsālījuši zupu, ielieciet tajā svaiga kartupeli. Tas uzsūks lieko sāli.
 • Kad vārāt olas, pieberiet klāt ūdenim šķipsniņu sāls, tas pasargās olu čaumalu no plīšanas.
 • Citrusaugļus un tomātus nav ieteicams uzturēt ledusskapī, jo zemā temperatūra pasliktina to garšu un aromātu.
 • Lai izmazgātu čuguna traukus nav obligāti jālieto speciālie mazgāšanas līdzekļi. Tos var izmazgāt ar sāli un tīru, sausu papīra dvieli.
 • Lai tukši, hermētiski slēdzamie trauki uzglabāšanas laikā nesāktu slikti smaržot, ieberiet tajos mazu šķipsniņu sāls.
 • Ja jums ir piedegusi mērce, pārlejiet to tīrā kastrolī un gatavojiet tālāk. Pieberiet mazliet cukura, tas palīdzēs atbrīvoties no deguma smakas.
 • Ja ir piedeguši rīsi, uzlieciet tiem virsū baltmaizes gabaliņu un atstājiet uz 10 – 15 minūtēm, lai tas uzsūc nepatīkamo smaku. Tad, kad pasniegsiet rīsus, necentieties tos ņem no pašam katla dibena.
 • Pirms čilī pipara griešanas sasmērējiet rokas ar augu eļļu un jūs pasargāsiet tās no asās pipara eļļas uzsūkšanās.
 • Ja jūs taisāties pagatavot popkornu, tad iemērciet graudus uz 10 minūtēm ūdenī, tad tos izžāvējiet un gatavojiet kā vienmēr. Tādā veidā jums būs iespēja ātrāk pagatavot popkornu, tas būs daudz gaisīgāks un tajā būs mazāk neatvērušos graudu.
 • Lai kartupeļiem neaugtu asni – ielieciet ābolu.
 • Ja jums ir palicis neizdzerts vīns – sasaldējiet to. Pēc tam to var izmantot zupu un mērču gatavošanai.
 • Ar atdzesētu ūdeni, kurā ir vārījušies makaroni vai kartupeļi, var apliet puķes.
 • Ja tīrāt akvāriju, ūdeni nelejiet laukā. Ar to arī ir ļoti labi apliet istabas augus.
 • Ja jums vajag atkausēt gaļu, aplejiet to ar nelielu etiķa daudzumu, tas padarīs gaļu maigāku un palīdzēs tai ātrāk atkust.
 • Zobu pasta labi tīra izstrādājumus no sudraba.
 • Dzeramā soda nemaz tik ļoti labi nenovērš nepatīkamās smakas ledusskapī, kā mums to apgalvo sodas ražotāji. Daudz labāk ar to tiek galā aktivētā ogle.
 • Ja esat apdedzinājušies, sasmērējiet apdeguma vietu ar sinepēm un paturiet to. Tas samazinās sāpēs un pasargās no ūdens tulznas veidošanās.
 • Ja jūsu alumīnija katls ir palicis tumšs, pavāriet tajā ābolu miziņas. Katls sāks spīdēt, met visa māja patīkami smaržos pēc āboliem.
 • Lai cepumi ilgāk saglabātos mīksti, ieklājiet pergamenta papīru traukā, kurā jūs tos uzglabājat.
 • Ja sāls no mitruma ir palicis ciets, ielieciet sāls traukā dažus rīsa graudiņus, tie uzsūks lieko mitrumu.
 • Ja jums ir palikušas netīras rokas pēc dārzeņu tīrīšanas, tad paberzējiet tās ar svaigu, notīrītu kartupeli vai etiķi.
 • Ja maize paliek cieta, ievietojiet maisiņā mazu gabaliņu selerijas kāta. Tas atgriezīs maizei mīkstumu un garšīgumu.
 • Ja zupa vai mērce sanāk pārāk treknas, tad ieberiet katlā dažus ledus gabaliņus, tie pievilks taukus un jūs varēsiet ērti tos izņemt.
 • Ja jums piens saskābst ātrāk nekā beidzas, tad pievienojiet tam mazu šķipsniņu sāls, tā tas ilgāk paliks svaigs.
 • Ja jums ir gadījies sasisties, tad pielieciet situma vietai klāt vates tamponu, kurš ir samitrināts etiķī – zilums neparādīsies un sasitums sadzīs ātrāk!

10 padomi, kā pareizi kopt matus

1. Mazgājiet matus tad, kad tie ir netīri, ar šampūnu, kurš ir paredzēts jūsu matu tipam. Matu mazgāšanai izmantojiet siltu ūdeni, nemazgājiet matus ar karstu ūdeni, jo tas bojās jūsu matus, veicinās to izkrišanu un matu galu šķelšanos. Pēc matu mazgāšanas un skalošanas, vēlreiz izskalojiet tos ar aukstu ūdeni, tas nostiprinās jūsu matu saknes. Katru reizi pēc matu mazgāšanas, uzklājiet matiem balzāmu vai masku, tas padarīs jūsu matus gludus, zīdainus un jūs varēsiet tos labi izķemmēt.

2. Matu ārstēšana un kopšana nozīmē to, ka jums jālieto speciāli matu līdzekļi, kurus nav jāizskalo. Uz tīriem, izmazgātiem matiem jāuzklāj mitrinoši, barojoši vai matus izlīdzinoši spreji vai serumi.

3. Labs padoms matu kopšanā – tā ir regulāra, sašķēlušos matu galiņu apgriešana. Lai arī cik veseli ir jūsu mati, ar laiku matu gali kļūst sausi un sāk šķelties. Jūs varat matu galus nogriezt arī pats, galvenais – šķērēm ir jābūt asām. Labāk, ja jums būtu šķēres, kuras ir paredzētas matu griešanai.

4. Vienkārša, bet svarīga matu kopšanas recepte – tā ir saudzīga apiešanās ar tiem. Ja jūs manāmi samazināsiet krāsošanas, ķīmisko ilgviļņu procedūras, jūsu mati kļūs manāmi veselīgi arī bez speciālas kopšanas. Pacentieties matus nežāvēt ar fēnu.

5. Svarīgs matu kopšanas noteikums – tā ir kārtīga matu ķemmēšana. Jebkurā gadījumā, bet it īpaši, ja jums ir gari plāni mati, tos vajag sākt ķemmēt no matu galiņiem, pakāpeniski virzoties uz augšu. Nekad neķemmējiet slapjus vai mitrus matus. Pacentieties tos neplēst, ja tie ir samudžinājušies kamolā, bet kārtīgi, ar rokām atdaliet vienu šķipsnu no otras.

6. Vēl viens, ļoti sens padoms, kā pareizi kopt matus – pareizi izvēlieties aksesuārus. Pacentieties neizmantot metāla ķemmes, metāla ruļļus vai arī kādus citus metāla priekšmetus. Ķemmēm, matu sukām un piespraudēm jābūt izgatavotām no koka , plastikas, var izmantot arī gumijas.

7. Garu matu kopšana – jebkura frizūra, neļaus jūsu matiem izjukt vai vējā samudžināties. Jūs tos varat sapīt bizēs, taisīt copes vai siet astē. Galvenais, tos nedrīkst pārāk cieši sasiet un savilkt, jo tad tiks bojātas matu saknes un tie sāks augt daudz lēnāk.

8. Vēl viens padoms matu kopšanā, kurš būs saistīts ar apkārtējās vides un klimatisko apstākļu kaitīgo iedarbību uz matiem. Vasarā ir ļoti svarīgi aizsargāt mūsu matus no kaitīgajiem UV stariem. Tāpēc, vislabākais veids, kā to izdarīt, būs izmantot galvas segu vai speciālus kosmētiskos līdzekļus. Ziemā arī vajag noslēpt matus zem cepures, lai sals tos nebojātu. Matu kopšanā ir jālieto speciāli līdzekļi, ja jūs atrodaties telpā, kurā ir centrālā apkure.

9. Barošana – galvenais matu kopšanā. Ja jūs gribat, lai jums ir veseli un skaisti mati, uzmanieties ar diētām. Arī matiem ir svarīgi saņemt visas nepieciešamās vielas, kā arī vitamīnus, minerālvielas un ūdeni.

10. Padoms tiem, kuri par saviem matiem rūpējas īpaši – izmantojiet tautas ārstnieciskos līdzekļus un maskas, sāciet ar hennu un noteikti izmēģiniet maskas ar ēteriskajām eļļām. Pēc tādām procedūrām efekts būs acīm redzams, jūsu mati kļūs gludi, spīdīgi un zīdaini.

Padomi, kurus ir vērts izmantot, gatavojot ēdienu

 • Ja ievārījuma vārīšanas laikā, sīrups kļūst biezs, bet augļi – sačokurojušies, pielejiet sīrupam klāt ūdeni.
 • Ievārījums nesacukurosies, ja vārīšanas laikā, katliņa malas noslaucīsiet ar aukstā ūdenī samitrinātu dvieli.
 • Ja vārīšana ir ieilgusi, bet ievārījums nepaliek biezs, pievienojiet tam mazliet citrona sulas.
 • Attaisīts ievārījums uzglabāsies labāk, ja jums tam uzbērsiet 1cm biezu cukura kārtu.
 • Ja jūs gatavojat salātus, ierīvējiet trauka maliņu ar ķiploku, salātiem būs patīkama, ķiploku smarža.
 • Ja jūs gribat kārtīgi sagriezt izvārītas olas, tad samērcējiet nazi aukstā ūdenī, olas dzeltenums nedrups.
 • Lai atbrīvotos no kukaiņiem salātos, pēc mazgāšanas iemērciet tos uz 1- – 15 minūtēm sālītā ūdenī, tad noskalojiet.
 • Lai buljons būtu caurspīdīgs iemetiet tajā ledus kubiciņu un uzvāriet.
 • Buljons no sasaldētas gaļas, parasti sanāk necaurspīdīgs. Lai tam būtu patīkams izskats, pievienojiet divu olu, labi nomazgātas čaumalas, pēc vārīšanas varat tās izņemt.
 • Vistas buljonam nevajag pievienot ne lauru lapas, ne citas garšvielas, jo tad tas zaudē savu aromātiskumu.
 • Vārot zivis, tās ir jāliek aukstā ūdenī.
 • Ja jūs vārīsiet zivis ūdenī, kuram ir pievienots piens, to garš būs maigāka.
 • Zivis jāliek cepties stipri uzsildītā cepeškrāsnī.
 • Lai ērtāk būtu tīrīt zivis, tās var ievietot polietilēna maisiņā.
 • Atbrīvoties no specifiskās zivs smakas jums palīdzēs atšķaidīts etiķis vai citrona sula.
 • Tvaicētas zivis ir garšīgākas par vārītām zivīm.
 • Lai atbrīvotos no specifiskās smaržas, kura rodas cepot zivis, vajag ielikt pannā svaigus, nomizotus, ripiņās sagrieztus kartupeļus.
 • Atvērtus zivju konservus uzreiz ir jāpārliek porcelāna traukā. Uzglabāt konservus bundžās ir bīstami, pat ledusskapī.
 • Raugu var pagatavot pašiem: 1 glāzi miltu sajauc ar glāzi silta ūdens, atstāj uz 6 stundām, tad pievieno 1 glāzi alus, 1 ēdamkaroti cukura, kārtīgi apmaisa un noliek siltā vietā. Raugu jāuzglabā cieši aizkorķētās pudelītēs.
 • Rauga vietā mīklai var pievienot ēdamkaroti konjaka vai ruma, efekts būs tāds pats, bet mīkla būs garšīgāka.
 • Lai mīkla neliptu pie rokām, tās vajag sasmērēt ar augu eļļu.
  Mīkla ātrāk būs gatava, ja iespraudīsiet tajā dažas makaronu caurulītes.
 • Rauga mīkla būs daudz garšīgāka, gaisīgāka un mīkstāka, ja pirms pašas cepšanas, pievienosiet tai atdzisušus, uz smalkās rīves sarīvētus, vārītus kartupeļus (2 – 3 kartupeļi uz 1 kg miltu).
 • Noteikt pirktu olu svaigumu var ievietojot tās traukā ar sālītu ūdeni. Svaigas olas nogrims, nesvaigas – uzpeldēs, bet vidēja svaiguma olas – paliks kaut kur pa vidu.
 • Pirms dažām dienām vārītas olas liksies kā svaigas, ja jūs tās uz 15 – 20 minūtēm ievietosiet verdošā ūdenī.
 • Ceptas olas, kuras ir pagatavotas uz vidējas liesmas ir garšīgākas par olām, kuras ir gatavotas uz lielas liesmas.
 • Citroni ļoti labi uzglabājas traukā, kuram apakšā ir iebērta sāls.
 • Vinegrets iegūs jaunu īpašu garšu, ja jūs tam pievienosiet ēdamkaroti piena un tējkaroti cukura.
 • Sinepes, kuras ir atšķaidītas ar pienu ilgāk saglabājas svaigas.
 • Ka kaltētas sēnes dažas stundas patur sālītā pienā, tās kļūst kā svaigas.
 • Pievienojiet pankūku mīklai 2 – 3 ēdamkarotes cukura un jūsu pankūkas kļūs kraukšķīgas un zeltainas.
 • Pārsālītu zupu var glābt, pievienojot tai kartupeļus vai rīsus.
 • Sažuvušu sieru var ievietot pienā, tas atkal kļūs mīksts un svaigs.
 • Putukrējumu saputot ir daudz vieglāk, ja tam pievieno klāt mazliet netrekna krējuma.
 • Ja jūs, jēra gaļu uz vienu stundu pirms gatavošanas iemērksiet pienā, bet pēc ierīvēsiet ar sasmalcinātiem ķiplokiem, atbrīvosieties no šai gaļai piemītošās specifiskās smaržas.

Istabas augu kopšana

Ja augs aug dabīgā vidē, tad tam ir iespēja pašam apmierināt visas savas vajadzības. Istabas augu dzīvē pilnībā ir atkarīga no cilvēka, no tā kā viņš kopj augus un rūpējās par tiem. Ja mēs istabas augu beigsim apliet, vai arī noliksim to tumšā vietā, visticamāk, ka tas aizies bojā. Istabas augiem ir vajadzīgi noteikti apstākļi, lai tie varētu augt un priecēt mūs ar lapu zaļumu vai skaistajiem ziediem. Pirmkārt, tiem ir vajadzīga gaisma, ūdens, siltums, minerālvielas, svaigs gaiss, miers u. t. t. Kaut gan pirmajā acu uzmetienā vajadzību saraksts izskatās garš, droši varam apgalvot, ka audzēt istabas augus nav nemaz tik sarežģīti.
Vajag atcerēties arī to, ka jebkuras pārmērības istabas augam ir kaitīgas. Bieža laistīšana, spilgta saule, minerālvielas lielās devās, tās ir visbiežākās kļūdas, kuras pieļauj istabas augu audzētāji. Visiem augiem ir miera periods, šajā laikā tiem vajag mazāk ūdens, siltuma un mēslojuma.

Radiet istabas augiem nepieciešamo temperatūras režīmu.

Lai istabas augi varētu augt, gandrīz visiem tiem ir nepieciešama temperatūra no 13 līdz 23 grādiem celsija. Daudzi augi labprāt aug temperatūrā, kura cilvēkam liekas par vēsu.
Daudzi istabas augi nav izvēlīgi un tāpēc kādu konkrētu laika posmu var augt temperatūrā, kura ir zemāka vai augstāka par tam pieņemamo temperatūru. Istabas augi mīl, ja temperatūra naktī ir par 2 – r grādiem zemāka nekā dienā, bet strauja temperatūras pazemināšanās, vairāk par 6 grādiem var izraisīt auga slimošanu vai arī nonāvēt tos. Izņēmums ir kaktusi, viņiem temperatūras svārstības nav kaitīgas.

Nodrošiniet savam istabas augam attiecīgu apgaismojumu.

Pareiza gaismas nodrošināšana ir viens no galvenajiem noteikumiem augu dzīvē, tāpēc pie augu kopšanas tiek pieskaitīts arī pareizs gaismas režīms. Lai jūsu augs labi augtu un attīstītos, tam dienā ir vajadzīgas 12 – 16 stundas dabīgā vai diezgan intensīva mākslīgā apgaismojuma.

Nodrošiniet istabas augiem pareizu apliešanu.

Istabas augi nevar dzīvot bez ūdens, bet tie nemīl arī to, ja augsne ir pārlieku mitra. Katram istabas augam ir savas prasības pret apliešanu. Apliešanas biežums ir atkarīgs no auga lieluma, puķu poda izmēra u.c.

Uzturiet pareizo gaisa mitrumu.

Ja jūsu istabā ir centrālā apkure, tad gaiss noteikti ir ļoti sauss. Tikai nedaudzi augi var panest tādus apstākļus, tāpēc, lai istabas augi neciestu, tiem vajag nodrošināt optimālu gaisa mitrumu.

Nodrošiniet istabas augiem nepieciešamo minerālo mēslojumu.

Visiem istabas augiem ir nepieciešams noteikts daudzums slāpekļa, fosfora, kālija un neliels daudzums mikroelementu. Tikai tad, ja augi saņem visas nepieciešamās vielas, tie var augt veseli, veidot atbilstoša izmēra ziedus un lapas.

Nodrošiniet istabas augiem mieru.

Kopjot augus ir jāatceras, ka tiem ir miera periods. Gandrīz katram augam gada laikā ir periods, kurā viņam ir nepieciešams pilnīgs miers, kad vajag samazināt aplaistīšanu un mēslošanu. Parasti šis periods ir ziemā, bet dažiem augiem tas ir sastopams citā gadalaikā.

Nodrošiniet istabas augiem svaigu gaisu.

Istabas augi nav speciāli jānodrošina ar svaigu gaisu, jo zaļās lapas pašas ražo skābekli, neskatoties uz šīm spējām, tomēr ir sastopami augi, kuriem ir vajadzīga svaiga gaisa plūsma. Svaigais gaiss pazemina temperatūru karstā laikā, nostiprina kātus, paaugstina izturību pret slimībām.

Uzturiet kārtībā istabas augu ārējo izskatu.

Uz istabas augiem, tāpat kā uz pērējiem priekšmetiem, sakrājas putekļi. Putekļi ir kaitīgi augiem, tāpēc tos obligāti vajag noslaucīt no auga lapām. Nelielus istabas augus var pilnībā iemērkt ūdenī, augus, kuriem ir lielākas lapas var apsmidzināt un noslaucīt ar lupatiņu. No kaktusiem putekļus noslauka ar putekļu slotiņu.

Mazas viltības, kuras padarīs jūsu dzīvi vieglāku

philosophy-569355_1920

Kā tīrīt…

Ja vanna nav pārāk netīra, to var iztīrīt ar smalkās sāls un etiķa maisījumu.

Tad, kad jūs tīrāt akvāriju, ūdeni nelejiet laukā, aplejiet ar to puķes, tas būs labs mēslojums.

Lai iztīrītu flīžu vai dušas kabīnes savienojuma vietas, piepildiet pudeli, kurai ir smidzinātājs ar degvīnu un apsmidziniet šuves, pagaidiet piecas minūtes un nomazgājiet ar ūdeni. Alkohols nogalinās sēnītes, iznīcinās pelējumu un citus mikroorganismus.

Ātri attīrīt aizsalušus logus palīdzēs vārāmās sāls un ūdens maisījums ( 2 ēdamkarotes sāls, 1 glāze ūdens).

Gludekļa virsma atkal spīdēs, ja jūs to mazliet uzsildīsiet, sasmērēsiet ar vasku, tad izgludināsiet audumu, uz kuras ir izbērta smalkā sāls.

Jebkuru virsmu ir viegli notīrīt ( izņemot marmoru) ar ūdens un galda etiķa maisījumu (1:1). maisījumam var pievienot 3 pilienus citrona, lavandas vai apelsīna ēteriskās eļļas. Ielejiet to pudelē ar smidzinātāju un apstrādājiet virsmas.

Ožamā spirta izmantošana.

Ja ūdenim, kurā mazgājat drēbes pievienosiet ožamo spirtu ( 1 ēdamkaroti uz 1 spaini ūdens), nebūs jābalina drēbes.

Taukainos traipus no stikla viegli nomazgāt ar ožamo spirtu.

1 tējkarote spirta un 4 tējkarotes ūdens, ar tādu maisījumu var tīrīt zamšādas izstrādājumus.

Sudraba priekšmeti atkal atgūs spīdumu, ja tos notīrīsiet ar vilnas lupatiņu, kura ir samērcēta ožamajā spirtā.

Ožamais spirts iztīra traipus, kuri ir palikuši no joda.

Žaketes apkakli var notīrīt ar vati plāksnīti, kura ir samitrināta ar ožamo spirtu.

Logi tik ātri nepaliks netīri, ja tos pēc mazgāšanas notīrīsiet ar maisījumu, kurš sastāv no: 50 gr ūdens, 100 gr glicerīna un dažiem, ožamā spirta pilieniem.

Etiķa izmantošana.

Jūs ātri atbrīvosieties no nezālēm, ja apliesiet tās ar 40% etiķa šķīdumu.

10 minūtes pirms mazgāšanas, samitriniet sviedru traipus ar baltu etiķi un tie izmazgāsies ļoti viegli.

Ja gribat atbrīvoties no nepatīkamas smakas ledusskapī, skapī, maizes kastē, noslaukiet plauktus ar etiķī samērcētu lupatu.

Lai saglabātu krāsainā auduma krāsu, ielejiet veļas mazgājamajā mašīnā 0,5 glāzes etiķa.

Atbrīvoties no skudrām jums palīdzēs etiķis atšķaidīts uz pusēm ar ūdeni (izsmidziniet tajās vietās, kur ir parādījušies kukaiņi).

Pievienojiet 2 ēdamkarotes etiķa 1 litram ūdens, kurā stāv nogrieztie ziedi un jūs varēsiet priecāties par tiem daudz ilgāk.

Izārstēt kāju sēnīti. Vannojiet 15 – 20 minūtes kājas ūdenī, kuram pievienots etiķis (1:5), tikai nedariet to katru dienu.

Santehniķa palīdzība nebūs vajadzīga, ja aizsērējušajā izlietnes caurumā iebērsiet ¾ glāzes sodas un uzliesiet virsū ½ glāzes etiķa. Pēc 30 minūtēm noskalojiet visu ar verdošu ūdeni.

Neparastā nagu lakas izmantošana.

Ar nagu laku ir ērti izdarīt atzīmes.

Brillēm visu laiku atskrūvējas skrūvītes, sasmērējiet tās ar bezkrāsainu nagu laku.

Sālstraukā ir kļuvuši lieli caurumi un ārā birst pārāk daudz sāls? Noklājiet caurumus ar bezkrāsainu nagu laku.

Jums ir “zelta” vai “sudraba” pogas, kuras mazgājot zaudē krāsu, pārklājiet tās ar bezkrāsainu nagu laku.

No rotas ir izkritis akmentiņš? To pielīmēt palīdzēs bezkrāsainā nagu laka.

Kā atbrīvoties no sviedru traipiem?

Uz 3 stundām, iemērciet netīrās apģērba vietas šķīdumā: 2 aspirīna tabletes un pusglāze ūdens. Pirms tam tabletes sasmalciniet.

Mazas viltībiņas.

Košļājamo gumiju no matiem var izņemt ar zemesriekstu eļļas palīdzību (sasmērējiet ar to matus).

Uz apģērba, pēdas no dezodoranta pazudīs, ja jūs samitrināsiet apģērbu ar 2 tabletēm aspirīna, kuras ir izšķaidītas 100 ml ūdens.

Ja ādas apavus notīrīsiet ar banāna mizas iekšpusi un pēc tam ar mīkstu, vilnas lupatiņu, jūsu apavi spīdēs kā jauni.

Ar atdzesētu ūdeni, kurā ir vārījušies kartupeļi, var apliet istabas augus.

Ar neatšķaidītu etiķi var dezinficēt klozetpodu.