10 padomi, kā pareizi kopt matus

1. Mazgājiet matus tad, kad tie ir netīri, ar šampūnu, kurš ir paredzēts jūsu matu tipam. Matu mazgāšanai izmantojiet siltu ūdeni, nemazgājiet matus ar karstu ūdeni, jo tas bojās jūsu matus, veicinās to izkrišanu un matu galu šķelšanos. Pēc matu mazgāšanas un skalošanas, vēlreiz izskalojiet tos ar aukstu ūdeni, tas nostiprinās jūsu matu saknes. Katru reizi pēc matu mazgāšanas, uzklājiet matiem balzāmu vai masku, tas padarīs jūsu matus gludus, zīdainus un jūs varēsiet tos labi izķemmēt.

2. Matu ārstēšana un kopšana nozīmē to, ka jums jālieto speciāli matu līdzekļi, kurus nav jāizskalo. Uz tīriem, izmazgātiem matiem jāuzklāj mitrinoši, barojoši vai matus izlīdzinoši spreji vai serumi.

3. Labs padoms matu kopšanā – tā ir regulāra, sašķēlušos matu galiņu apgriešana. Lai arī cik veseli ir jūsu mati, ar laiku matu gali kļūst sausi un sāk šķelties. Jūs varat matu galus nogriezt arī pats, galvenais – šķērēm ir jābūt asām. Labāk, ja jums būtu šķēres, kuras ir paredzētas matu griešanai.

4. Vienkārša, bet svarīga matu kopšanas recepte – tā ir saudzīga apiešanās ar tiem. Ja jūs manāmi samazināsiet krāsošanas, ķīmisko ilgviļņu procedūras, jūsu mati kļūs manāmi veselīgi arī bez speciālas kopšanas. Pacentieties matus nežāvēt ar fēnu.

5. Svarīgs matu kopšanas noteikums – tā ir kārtīga matu ķemmēšana. Jebkurā gadījumā, bet it īpaši, ja jums ir gari plāni mati, tos vajag sākt ķemmēt no matu galiņiem, pakāpeniski virzoties uz augšu. Nekad neķemmējiet slapjus vai mitrus matus. Pacentieties tos neplēst, ja tie ir samudžinājušies kamolā, bet kārtīgi, ar rokām atdaliet vienu šķipsnu no otras.

6. Vēl viens, ļoti sens padoms, kā pareizi kopt matus – pareizi izvēlieties aksesuārus. Pacentieties neizmantot metāla ķemmes, metāla ruļļus vai arī kādus citus metāla priekšmetus. Ķemmēm, matu sukām un piespraudēm jābūt izgatavotām no koka , plastikas, var izmantot arī gumijas.

7. Garu matu kopšana – jebkura frizūra, neļaus jūsu matiem izjukt vai vējā samudžināties. Jūs tos varat sapīt bizēs, taisīt copes vai siet astē. Galvenais, tos nedrīkst pārāk cieši sasiet un savilkt, jo tad tiks bojātas matu saknes un tie sāks augt daudz lēnāk.

8. Vēl viens padoms matu kopšanā, kurš būs saistīts ar apkārtējās vides un klimatisko apstākļu kaitīgo iedarbību uz matiem. Vasarā ir ļoti svarīgi aizsargāt mūsu matus no kaitīgajiem UV stariem. Tāpēc, vislabākais veids, kā to izdarīt, būs izmantot galvas segu vai speciālus kosmētiskos līdzekļus. Ziemā arī vajag noslēpt matus zem cepures, lai sals tos nebojātu. Matu kopšanā ir jālieto speciāli līdzekļi, ja jūs atrodaties telpā, kurā ir centrālā apkure.

9. Barošana – galvenais matu kopšanā. Ja jūs gribat, lai jums ir veseli un skaisti mati, uzmanieties ar diētām. Arī matiem ir svarīgi saņemt visas nepieciešamās vielas, kā arī vitamīnus, minerālvielas un ūdeni.

10. Padoms tiem, kuri par saviem matiem rūpējas īpaši – izmantojiet tautas ārstnieciskos līdzekļus un maskas, sāciet ar hennu un noteikti izmēģiniet maskas ar ēteriskajām eļļām. Pēc tādām procedūrām efekts būs acīm redzams, jūsu mati kļūs gludi, spīdīgi un zīdaini.